Regulamin

I. INFORMACJE PODSTAWOWE :
1. Sklep internetowy BIMED prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem sieci Internet pod adresem www.bimed24.pl
2. Właścicielem sklepu internetowego jest firma BIMED s.c. Z siedzibą przy ul. Gen. Ziętka 59e, 41-400 Mysłowice, NIP 2220849201
3. Wszystkie produkty oferowane w sklepie są nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.
4. Wszystkie ceny podane na stronach internetowych są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie, w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.
5. Do każdego zamówienia, złożonego również drogą telefoniczną oraz mailową, wystawiamy paragon, lub na życzenie klienta fakturę VAT.


II. REALIZACJA ZAMÓWIENIA:
1. Zamówienia można składać 24 godziny na dobę przez cały rok.
2. Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza rejestracyjnego, a w nim m.in. danych teleadresowych wraz z poprawnym, aktualnym adresem e-mail i numerem telefonu. Zamówienia, w których nieprawidłowo wypełniono dane teleadresowe (nieistniejący e-mail lub brak telefonu) nie będą rozpatrywane.
3. Średni czas realizacji zamówienia to 2-3 dni roboczych.
Zamówienia za pobraniem złożone do godz. 12 w przypadku jesli produkty dostępne sa na magazynie, będą realizowane tego samego dnia, natomiast złozone po godz. 12 nastepnego dnia roboczego
Zamówienia z formą zapłaty przelewem, będą realizowane po zaksięgowaniu kwoty przelewu na rachunku firmy (liczy się data wpłynięcia środków, a nie wykonania przelewu).
W przypadku, gdy czas realizacji byłby dłuższy niż 3 dni, kontaktujemy się z kupującym, aby potwierdzić realizację zamówienia oraz uzgodnić przybliżony termin realizacji.
Wyjątkiem są produkty na zamówienie, w których opisie widniej taka informacja, wówczas przybliżony termin realizacji zamówienia ustalany jest indywidualnie po uprzedniej rozmowie telefonicznej lub mailowej z pracownikiem sklepu.

III. PODSTAWY ANULOWANIA CAŁEGO lub CZĘŚCI ZAMÓWIENIA:
1. Sklep medyczny BIMED zastrzega sobie prawo do modyfikacji lub ANULOWANIA Państwa zamówienia w przypadku :

• podania przez Klienta danych budzących wątpliwości;
• wycofania produktu ze sprzedaży na terenie Polski
• łamania zasad regulaminu sklepu internetowego
• niemożności zrealizowania zamówienia wynikającej z winy hurtowni, producenta, dystrybutora
W przypadku niemożności zrealizowania pewnej części zamówienia, sklep internetowy BIMED skontaktuje się z odbiorcą w najkrótszym możliwym czasie.

2. Zwroty będą wykonywane na rachunek, z którego Klient przelał środki na konto firmy BIMED, w terminie nie dłuższym niż 3 dni robocze (liczy się data przelewu, a nie zaksięgowania na koncie klienta). W uzasadnionych przypadkach sklep zastrzega sobie prawo do wydłużenia tego terminu, po uprzednim poinformowaniu o tym fakcie Klienta.
3. W przypadku przelewu, zamówienia nieopłacone do 5 dni zostaną anulowane, o czym Klient zostanie poinformowany drogą mailową lub telefoniczną.

IV. SPOSOBY I KOSZTY DOSTAWY:
1. Zamówione produkty dostarczamy za pośrednictwem firmy kurierskiej lub Poczty Polskiej. Koszty przesyłki spoczywają po stronie Klienta.
2. Koszty dostawy naliczane są na końcu procedury składania zamówienia, w zależności od wybranej przez Klienta formy płatności.
3. Kupujący może również skorzystać z "Odbioru Osobistego" w naszym sklepie stacjonarnym w siedzibie firmy. Prosimy w takim przypadku zaznaczyć jako formę dostawy - Odbiór osobisty i wybrać odpowiednią formę płatności (do wyboru: przelew lub gotówka w sklepie). Sprzedawca skontaktuje się z Państwem telefonicznie lub mailowo, gdy zamówienie będzie przygotowane i będzie je można odebrać.
4. W przypadku nieodebrania przez klienta paczki opłaconej przedpłatą na konto
(po 2 próbach dostarczenia ze strony kuriera), ponowna wysyłka jest możliwa po opłaceniu przelewem kwoty odpowiadającej kolejnym kosztom wysyłki poniesionym przez sklep internetowy BIMED
V. FORMY PŁATNOŚCI:
1. Możliwe są następujące formy płatności:
- Przelew - zapłata na wskazany przez nas numer rachunku bankowego.
- Pobranie - zapłata przy odbiorze przesyłki gotówką kurierowi.
- Gotówka - wyłącznie przy odbiorze osobistym w sklepie.
2. Numer konta oraz dane do przelewu:


95 1050 1214  1000 0090 9260 8745
BIMED s.c.
ul. Gen. Ziętka 59e
41-400 Mysłowice


VI. ZWROTY I REKLAMACJE:
1. Klient ma prawo do zwrotu zakupionego towaru bez podawania jego przyczyny w terminie do 10 dni od daty otrzymania przesyłki.
2. Sprzedawca ma prawo odmówić przyjęcia zwracanego towaru:
- uszkodzonego przez klienta, noszącego ślady używania lub niekompletnego
- po upływie dziesięciu dni od jego otrzymania przez klienta,
- wykonanego na zamówienie lub zmodyfikowanego,
- w przypadku, gdy paczka dostarczona przez listonosza lub kuriera jest w złym stanie.
3. Nie przyjmujemy zwrotów produktów wykonanych na indywidualne zamówienie Klienta.
4. W przypadku zastrzeżeń co do realizacji zamówienia, takich jak: nieprawidłowa ilość otrzymanych produktów, brak jakiegokolwiek produktu lub otrzymania innego niż zamówiony produkt, prosimy o poinformowanie pracownika sklepu drogą telefoniczną lub mailową. Sklep ustosunkuje się do zgłoszonej niezgodności w ciągu 3 dni roboczych.

5. W przypadku zastrzeżeń co do samego produktu, takich jak wady fizyczne, nieprawidłowe bądź brak działania, patrz punkt wyżej. Dodatkowo Klient jest zobowiązany przesłać Pismo reklamacyjne z szczegółowym opisem wykrytej nieprawidłowości w terminie do 3 dni roboczych od dnia zgłoszenia reklamacji. Procedura rozpatrywania pisma rozpoczyna się od dnia jego wpłynięcia do sklepu.
6. Ustosunkowujemy się do żądań Klienta w terminie 7 dni roboczych od momentu wpłynięcia pisma reklamacyjnego. Jeżeli sprawa będzie wymagała opinii uprawnionego rzeczoznawcy lub ekspertyzy firmy zewnętrznej, termin ten może zostać wydłużony o 14 dni, o czym Klient zostanie bezzwłocznie poinformowany. Jeżeli w ciągu tego okresu sklep nie ustosunkuje się do żądań Klienta, żądanie uważa się za uzasadnione.
7. W powyższym przypadku, gdy realizacja żądań Klienta wiąże się z dostawą nowego lub naprawionego towaru, wszystkie koszty dostawy ponosi sklep.

VII. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH:
1. Zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych sklep BIMED zapewnia ochronę wszystkich danych osobowych jakie pozyskał w wyniku prowadzenia działalności handlowej i realizacji Państwa zamówień.
2. Sklep BIMED nigdy nie udostępniał i nigdy w przyszłości nie będzie udostępniał żadnych danych osobowych swoich klientów do celów innych niż związanych z realizacją zamówienia.
3. W każdej chwili Klient ma prawo żądać usunięcia swoich danych osobowych z bazy firmy, tym samym zostanie skreślony z listy klientów firmy BIMED
Każdy Klient ma prawo do zmiany swoich danych.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
1. Regulamin określa zasady zakupów w sklepie.
2. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w niniejszym regulaminie.
3. Akceptacja wszystkich punktów regulaminu jest warunkiem koniecznym do otrzymania statusu Klienta sklepu internetowego BIMED. W przypadku przelewu, zamówienia nieopłacone do 5 dni zostaną anulowane, o czym Klient zostanie poinformowany drogą mailową lub telefoniczną.

 

 

 

OpenCart Bimed s.c. © 2022